ČLAF B 2011 2.kolo

29.05.2011 21:10

První výhra!

Ve druhém utkání sezóny jsme nastoupily 7.5.2011 v Českých Budějovicích. Bez několika hráčů, ale s motivací a odhodláním vrátit domácímu týmu loňskou porážku na vlastním stadiónu jsme do utkání vstoupily hned v prvním drivu touchdownem D.Mangla a ujaly se vedení 6:0. Domácí tým následně ukrajoval potřebné yardy a do konce první čtvrtiny se mu podařilo 2x skórovat. Ve 2.čtvrtině se krásným touchdownem blýskl wide receiver L.Pečinka a když se k němu znovu přidal D.Mangl odcházelo se do šaten za stavu 12:18 pro náš tým. Ve druhém poločase sice QB domácích otočil skóre pro svůj tým, ale naše skvěle hrající obrana vedená M.Bockem získala 2 důležité fumbly a tak mohl další touchdown do své sbírky přidat i L.Niče. Chvíli po něm si připsal 2.touchdown v kariéře i M.Hrdina (i jeho první byl proti tomuto soupeři). Domácí ještě snížili dlouhým passem na 26:31 ale už nezbyl čas na víc a tak jsme získaly první výhru v této sezóně, ale i v čaaf. Kaňkou na výsledku je zranění našeho hráče R.Langera, kterému tímto skončila sezóna. Trenér Jan Kolařík k utkání: ,, Do zápasu jsme vstoupily výborně, když se nám úvodní drive podařil. Obrana celou první půli hledala svoji tvář, byla poznat určitá nesehranost M.Bocka s novými linebackery a proto si domácí svými běhovými akcemi dělali co chtěli. V poločase jsme vedly a to pro nás všechny byla motivace. Ve druhé půli až na jednu chybu, kdy nám domácí quarterback proběhl 36y a skóroval, hrála obrana výborně a donutila Budějovice k několika puntům a útoku dávala dobré pozice. Zápas jsme ke konci nekoncentrovaností zbytečně zdramatizovaly a musíme si na to příště dát pozor. Chtěl bych poděkovat celému týmu, že se dokázal semknout po ošklivém zranění našeho hráče a za převedenou bojovnost a vůli po vítězství a když bych měl jmenovat klíčové hráče tak to byli L.Čížek, M.Bock, L.Pečinka, J.Kolařík, celá offense line a oba RB M.Hrdina a J.Hegedüš!"